Aktualności

Ważne informacje bieżące.

Od 01.04.2018 zostaje wprowadzony nowy cennik usług - proszę o zapoznanie się ze szczegółami w rozdziale "Ceny usług medycznych".

 

 

NOWE MIEJSCE PRZYJĘĆ PACJENTÓW - TYLKO WE WTORKI

 

Od lipca 2017 we wtorki zapraszamy pacjentów do wielospecjalistycznego ośrodka medycznego VIVAX w Gnieźnie - ul. Podkomorska 4, 62-200 Gniezno..

 

W pozostałe dni tygodnia, tj. w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty, zapraszamy tak jak dotychczas do poradni PLR WINIARY w Gnieźnie - osiedle Kazimierza Wielkiego 7, 62-200 Gniezno.

 

Dodatkowe informacje dotyczące miejsc przyjęć - w rozdziale "Jak do nas trafić?"

 

STALORAL

informacja zaktualizowana 22.08.2016

SZCZEPIONKI STALORAL - LEK JEST DOSTĘPNY DLA PACJENTÓW UCZULONYCH NA ALERGENY ROZTOCZY KURZU DOMOWEGO, PYŁKU BRZOZY, PYŁKÓW TRAW I PYŁKU BYLICY.

Ważna informacja dla Pacjentów odczulanych lub planujących odczulanie szczepionkami podjęzykowymi Staloral.

Wg informacji otrzymanych od przedstawiciela firmy Stallergenes Greer - producenta podjęzykowych preparatów do immunoterapii alergenowej ("szczepionek"  do odczulania) Staloral i Oralair - od 17.06.2016 dostępny jest ponownie w Polsce Staloral 300 (krople podjęzykowe) do odczulania osób uczulonych na alergeny roztoczy kurzu domowego, pyłku brzozy i pyłków traw. Od połowy sierpnia 2016 dostępny jest również Staloral 300 dla pacjentów uczulonych na alergeny pyłku bylicy. Pacjentów, uczulonych na któryś z tych alergenów, którzy planowali rozpoczęcie kuracji odczulających przy użyciu leku Staloral lub przerwali leczenie z powodu braku tych leków (związanego ze wstrzymaniem ich produkcji), proszę o kontakt celem ustalenia zasad dalszego leczenia.

 

Informacja dotycząca przyjęć w ośrodku Alergologia Plus w Poznaniu.

Z końcem czerwca 2015 zakończyłem spółpracę z ośrodkiem Alergologia Plus w Poznaniu. Od 01.07.2015  przyjmuję Pacjentów w Gnieźnie, w gabinecie Przychodni Lekarzy Rodzinnych WINIARY na osiedlu Kazimierza Wielkiego 7.

 

Informacja dla Pacjentów zainteresowanych otrzymaniem recept na leki niezbędne do kontynuacji przewlekłego leczenia.

28.04.2014

Pacjenci leczeni przewlekle mogą otrzymać recepty na stosowane systematycznie leki (w tym na szczepionki odczulające - recepty na szczepionki odczulające wydawane są nieodpłatnie); proszę jednak o zamawiania recept z przynajmniej 7-dniowym wyprzedzeniem - jest to związane ze specyfiką pracy oraz z faktem, że Pacjenci w Gnieźnie przyjmowani są tylko 2 raz w tygodniu.

Nie mam możliwości wypisania recept dla pacjenta "na żądanie", czyli w chwili przyjścia do gabinetu z prośbą o wypisanie recept na leki; .

 

Ważna informacja dla Pacjentów odczulanych szczepionkami podjęzykowymi Staloral 300.

27.02.2014

Na podstawie wiadomościi otrzymanych w ostatnich tygodniach od przedstawiciela firmy Stallergenes - producenta szczepionek Staloral 300 - informuję, że szczepionki te mogą być przechowywane do 4 tygodni w temperaturze pokojowej bez wpływu na ich aktywność. Jest to bardzo istotne dla osób, które w czasie odczulania planują wyjazdy do miejsc, w których nie ma dostępu do lodówki.